Навіщо взагалі потрібні доладні смартфони?
Є безліч аргументів. Головні такі:


1. Складні смартфони – найтехнологічніші у світі. Це чи не головний прорив після появи пристроїв із сенсорним екраном.
2. Великий дисплей, коли потрібно. І компактний розмір у складеному стані. Це круто. А як ефектно можна відкривати пристрій, діставши з кишені!
3. Велика функціональність. Складні смартфони можна використовувати як планшети чи навіть міні-ноутбуки. Або робити знімки професійної якості без штатива та фотографа.
4. Як це навіщо? Вони ж складні!
Що особливого у складних дисплеях, крім гнучкості?
 

Гнучкі екрани смартфонів Samsung називаються Dynamic AMOLED 2X. Це останнє покоління дисплеїв, що передає колірну гаму зі 100% точністю*. А відображення динамічних сцен та скролінг проходять неймовірно плавно завдяки частоті оновлення 120 Гц. Такими ж екранами оснащені флагманські смартфони Samsung Galaxy S23 Ultra. Розберемося, як вони влаштовані.

AMOLED – це активна матриця на органічних світлодіодах Active Matrix Organic Light-Emitting Diode. Тут кожен діод працює як самостійне джерело світла. У цьому основна відмінність від IPS-екранів, де лампа підсвічувала всю матрицю з рідких кристалів цілком, а потім промені потрапляли на пікселі. В AMOLED-дисплеях кожен діод є піксель. Світиться і всіх нас тішить. І коли не світиться – теж тішить.

Якщо розібрати AMOLED-дисплей шарами, вийде така картина:

1. Захисне скло.
2. Сенсор, який зчитує торкання пальців до екрана.
3. Ті самі світлодіоди.
4. Транзистори, що подають напругу на світлодіоди.


На перший погляд, гнучкий та звичайний дисплеї не відрізняються. Вся сіль у нюансах.

Очевидно, що класична OLED-матриця не призначена для згинання.

Щоб змусити зігнутий дисплей продовжувати працювати, інженерам Samsung потрібен був матеріал, який створював би щось на зразок гнучкого каркаса й утримував усі елементи на місці.

Такий матеріал знайшли - ним став гнучкий і міцний полімер, який може складатися і розгортатися тисячі разів, як ні в чому не бувало. Цей полімер став основою "нескінченно гнучких" дисплеїв Infinity Flex. А захищає екран скло Corning Gorilla Glass Victus - неймовірно зносостійке, гнучке та міцне.

Ще один "згинальний елемент" - шарніри в корпусі смартфона, завдяки яким пристрій згинається механічно. У складеному стані залишається крихітний проміжок між двома частинами екрана. Це зроблено навмисно, щоб дві половинки дисплея не терлися один про одного.

Згинати смартфон під різними кутами також можна завдяки шарнірам. Наприклад, розкрити великий екран або поставити напівскладений корпус на тверду поверхню, щоб зняти чіткі фото та відео без штатива.

Смартфони Fold4 та Flip4 захищені від води (ступінь захисту – IPx8). У тому числі – шарніри та дисплей. Тому пристрої не бояться реального життя та служать довго.