Різниця між звичайною та швидкою зарядкою в кабелях та адаптерах

Різниця між звичайною та швидкою зарядкою в кабелях та адаптерах Швидке заряджання – функція телефонів сьогодення до яких вже звикли користувачі сучасних гаджетів.
Це справді удосконалює, спрощує його використання у моменти, коли немає можливості довго тримати девайс біля мережі електроживлення.
Багатьом цікаво зрозуміти, як влаштована система пришвидшеного заряду у всіх її елементах.

Швидка зарядка в адаптері

 Простим оком можна помітити, що блок харчування, який сприяє швидкій зарядці значно більший ніж звичний.
Проте, головна їх відмінність ховається у силі струму (найбільша на сьогоднішній день - 5,7А). Також різниться напруга, максимальна потужність.
В той час коли на звичних зарядках ці міри до 5В, до 5 Вт відповідно, в оновлених (покращених) пристроях дані напруги доходять до 20 В, наступний показник сягає 30 Вт.
Час повного заряду телефону таким девайсом займає від 30 хвилин, тоді коли декілька років тому на живлення пристрою витрачалося щонайменше 5 годин.
Безумовно, на швидкість заряджання впливає якість напруги в електромережі до якої приєднано адаптер. Якщо цей показник нище норми (менше 220 вольт), час повного заряду пристрою збільшується.

Найпопулярніші виробники адаптерів швидкої зарядки, їх характеристики
Apple (14,5 В; 2А; 29 Вт).
Серед плюсів: швидкий, динамічний розвиток (з кожним оновленням помітно покращується якість роботи девайса).
Підходить лише для продукції бренду, сумісний тільки з кабелями типу Lightning-USB-C. Qualcomm Quick Charge (3,6В-20В; 2А-4А; 10Вт-27Вт).
Фірма розробили 4 покоління адаптерів, у кожному покращені характеристики в порівнянні з попереднім. Серед особливостей: захист акумулятора, інших залежних від електрики компонентів.

Samsung Adaptive Fast Charging (5В-9В; 2А; 18Вт).
Спеціалісти стверджують, що дана модель найбезпечніша серед швидких зарядок для батареї телефона (не має властивості сильно нагріватися).

Motorola TurboPower (Lenovo) (5В-12В; 1,2-5,7А; 15Вт-28,5Вт). Mediatek Pump Express (3В-20В; 3А-5А; 5Вт-30Вт).
Одна серед найбезпечніших технологій, що захищають телефон від перегрівання. Мінус: в більшості випадків сумісна лише з пристроями, що містять чипсет MediaTek.

OnePlus, Oppo Vooc (5В; 4А-5А; 20Вт-25Вт).
Мабуть, рекордсмени серед усіх існуючих адаптерів швидких девайсів за часом заряджання. Серед мінусів: підходять тільки оригінальні кабелі з комплекту, сумісні лише з батареями Vooc, Dash Charge. Huawei SuperCharge (4,5В-5В; 4,5А-5А; 25Вт).

Кабель, що підтримує технологію швидкого заряджання

Ключова відмінність між звичним шнуром та кабелем для швидкої зарядки - його сила (вимірюється кількістю енергії, яку він спроможний передати від адаптера до гаджета).
Звичайні мають здатність транспортувати не більше 2,5 Ватт, удосконалені, швидкі можуть передавати до 120 Ватт.
Візуальна різниця також присутня: кабель для швидкої зарядки помітно товстіший за звичайний, хоча й не завжди товщина є ознакою меншого часу заряджання.
Важливо звертати увагу на характеристики, зазначені виробником на упаковці.
Впливає на час електроживлення телефона і довжина шнура (чим вона більша, тим довший час зарядки).
Зумовлюється це високим опором у довгих кабелях, що в свою чергу “поставляє” менше струму до телефонного акумулятора.
Для забезпечення справді швидкого заряджання телефону потрібно правильно підібрати адаптер та шнур.
Якщо буде дуже потужний блочок, але при цьому кабель - звичайний, час зарядки буде без пришвидшення, адже до батареї не буде доходити весь струм з адаптера, а лише той, що зможе “пройти” по шнуру.