Кількість
|
Вартість
|
||
|
Флеш накопичувач або флешка – це різновид комп'ютерних аксесуарів, які використовуються для зберігання та передачі інформації між пристроями. Компактний носій інформації дає змогу зберігати безліч файлів за рахунок наявності флешпам'яті, а передача забезпечується підключенням через роз'єм ЮСБ.
Різновиди накопичувачів
На сьогодні прийнято виділяти такі аксесуари для ноутбуків, комп'ютерів та смартфонів, які виконують завдання носія даних:
- флеш накопичувач;
- microSD картка;
- зовнішній накопичувач;
- жорсткі диски SSD.
Компактний USB накопичувач підключається до комп'ютера або ноутбука через відповідний роз'єм. Це можуть бути як флешки з невеликим об'ємом пам'яті 4-32 гігабайти, так і досить місткі пристрої на 128 гб.
MicroSD – це невелика картка пам'яті у вигляді чіпа, яка встановлюється в смартфон, ноутбук чи ПК. У разі відсутності роз'ємів для мікроСД у комп'ютерній техніці вам знадобиться USB кабель та картридер. Такі карти компактніші за флешки, але і вміщують менше інформації.
Зовнішній жорсткий диск – це середня ланка між флешкою і жорстким диском на комп'ютер. Це можуть бути більш бюджетні варіанти з пам'яттю HDD або твердотілові SDD накопичувачі. Другі відрізняються більшою швидкістю передачі даних та надійністю. Що стосується обсягу пам'яті, вона зазвичай стартує з 256GB і більше.
Критерії вибору накопичувачів
Перш ніж купити флешку, варто звернути увагу на такі параметри:
- об'єм пам'яті - це можуть бути або невеликі флеш-накопичувачі, або microSD на кілька GB, або зовнішні жорсткі диски підвищеної місткості;
- швидкість зчитування інформації - найважливіший критерій, про який варто сказати окремо;
- надійність – картка пам'яті має бути захищена міцним корпусом;
- сумісність – звертайте увагу на сумісність накопичувача з комп'ютером або іншим пристроєм.
Щодо швидкості передачі, середній показник становить 8-15 Мб у секунду. Якщо ми маємо справу з флешкою на 4-8 гігабайт, то швидкість не така важлива. У разі покупки зовнішнього жорсткого диска бажано вибирати швидкісну модель з інтерфейсом підключення USB 3.0, водночас важливо, щоб ноутбук або комп'ютер також підтримували цей інтерфейс.
Вибираючи обсяг пам'яті, враховуйте файли, які ви збираєтеся зберігати на накопичувачі. Для зберігання документів підійде флешка на 4 гігабайти, музику та фотографії збереже карта пам'яті об'ємом 8-16 Гб, а для ігор та відео варто вибирати накопичувачі від 32 Гб. Зовнішні жорсткі диски забезпечать об'єм для зберігання всього вмісту ПК або ноуту.
Догляд та обслуговування накопичувачів
Щоб продовжити термін служби флеш-накопичувача, дотримуйтесь таких порад:
- уникайте багаторазових циклів запису/стирання;
- не відключайте накопичувач від пристрою в процесі передачі інформації;
- не зберігайте флешку поруч з електромагнітними випромінювачами;
- зберігайте накопичувач у чохлі;
- робіть резервні копії на випадки втрати даних;
- користуйтесь антивірусними програмами для ПК;
- зберігайте пристрій у захищеному від сонця та вологості місці.
Замовити накопичувачі різноманітних типів ви зможете на сайті нашого інтернет-магазину fedox.com.ua. Ми пропонуємо широкий вибір якісних пристроїв від відомих брендів за приємною ціною. Доставка товару здійснюється всією територією України.