У поточному сезоні в головній флагманській лінійці смартфонів корейської компанії Samsung представлені три основні моделі: Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+ та найтехнічніша досконала Samsung Galaxy S21 Ultra. Зазвичай середня модель у ряду є найбільш збалансованим у плані співвідношення ціни й технічних можливостей рішення. Але чи це справедливо у випадку Galaxy S21+ 5G?

 

 

Основні характеристики Samsung Galaxy S21+ 5G (модель SM-G996B)

Європейська версія: SoC Exynos 2100, 8 ядер (1 × Cortex-X1 @ 2,9 ГГц + 3 × Cortex-A78 @ 2,80 ГГц + 4 × Cortex-A55 @ 2,2 ГГц) GPU Mali-G78 (MP14) Версія для США: SoC Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 GPU Adreno 660 Операційна система Android 11, One UI 3.1 Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,7″, 1080×2400, 20:9, 393 ppi, 120 Гц Оперативна пам'ять (RAM) 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256 ГБ UFS 3.1 Підтримки microSD немає Підтримка Nano-SIM (2 шт.) Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, BDS, Galileo Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4+5 ГГц, HE80, MIMO, 1024-QAM) Bluetooth 5.0, A2DP, LE NFC USB 3.2 Type-C, USB OTG 3,5-міліметрового аудіовиходу немає Камери 12 Мп, 12 Мп (ширококутна), 64 Мп (зум 3×), відео 8K @ 24 fps, 4K @ 30/60 fps Фронтальна камера 10 Мп Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, барометр Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий) Захист IP68 Акумулятор 4800 мА·год, швидка зарядка 25 Вт, бездротова та зворотна зарядка Розміри 162×76×7,8 мм Маса 202 г

 

Зовнішній вигляд та зручність використання

Про комплектацію апарату можна сказати лише одне: вона максимально аскетична. У комплекті тепер немає ні зарядного пристрою, ні навушників. Що стосується дизайну Samsung Galaxy S21+ 5G, то загалом він такий самий, як і у двох сусідніх моделей серії. Масивний виступ, організований навколо блоку з камерами, плавно переходить у металеву бічну рамку — це найбільш відома риса останньої серії корейських флагманських смартфонів.

 

Камери не стали від цього випирати менше, так що апаратом, що лежать на столі, користуватися все так само незручно.

 

У плані габаритів середня модель серії, як їй і належить, є золотою серединою, найбільш зручною для більшості користувачів. Тобто Samsung Galaxy S21+ 5G більше, ніж маленька Samsung Galaxy S21 (на фото для порівняння), але, звичайно ж, не така велика, як нескінченно величезна флагманська версія Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, що підходить далеко не кожному.

 

Задня спинка тут не глянсова, а матова і трохи шорстка — причому скляна, а не пластикова, як у молодшої моделі. Відбитки пальців на ній не надто помітні, а за рахунок широких бічних граней масивної металевої рами смартфон міцно утримується в руці.

 

Великі металеві бічні кнопки абсолютно гладкі, без тактильних відмінностей, встановлені на одному боці праворуч.

 

Фронтальна камера зазвичай врізана в круглий виріз у матриці екрана. Тут немає додаткового датчика, ні світлодіодного індикатора подій.

 

Сканер відбитків пальців під склом ультразвукового екрана. Використовується друге покоління датчиків Qualcomm 3D Sonic Sensor із збільшеною площею елемента. Сканер швидко та чітко реагує на дотик сухих пальців.

 

Роз'єм для встановлення двох карток Nano-SIM двосторонній, а ось місця для картки пам'яті microSD тут не знайшлося. Підтримується гаряча заміна карток.

 

У нижньому торці встановлені динамік, мікрофон, роз'єм USB Type-C та слот для карток. 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників не передбачено.

 

Смартфон Samsung Galaxy S21+ 5G поставляється у продаж у чорному, сріблястому та фіолетовому забарвленнях. Особливо незвичайно, звичайно, виглядає фіолетовий, оскільки саме він поєднується із золотистою металевою рамкою. Також із сайту Samsung в Росії будуть ексклюзивно продаватися моделі червоного та золотистого (швидше, мідного) кольору. Корпус отримав захист від води та пилу за стандартом IP68 та витримує занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м.

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S21+ 5G оснащений AMOLED-дисплеєм (Dynamic AMOLED 2X) з діагоналлю 6,7 дюйма та роздільною здатністю 1080×2400, прикритим найміцнішим майже плоским склом Corning Gorilla Glass Victus.

Фізичні розміри екрана становлять 70х155 мм, співвідношення сторін - 20:9, щільність точок - 393 ppi. Ширина рамки навколо екрану становить по 2,5 мм з боків, близько 3 мм зверху та 3,5 мм знизу. На екрані підтримується частота оновлення 120 Гц.

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S21+ 5G, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S21+ 5G помітно темніший (яскравість за фотографіями 103 проти 109 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S21+ 5G дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, оскільки міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S21+ 5G є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні яскравістю її максимальне значення склало близько 415 кд/м² у звичайних умовах, але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 810 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,6 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за замовчуванням, то у повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 8 кд/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 120 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 810 кд/м² (до максимуму, і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, наступні значення: 20, 120 і 810 кд/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і певною мірою дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості присутня значна модуляція з частотою 240 Гц.