Корейська компанія Samsung «відстрілялася» на початку нового року, однією з перших випустивши в попереднє замовлення нову лінійку своїх топових флагманських смартфонів — Galaxy S20. Головне місце в ній займає найдорожча і найбільш технічно укомплектована модель Samsung Galaxy S20 Ultra 5G з можливістю зйомки відео з роздільною здатністю 8К, що є для смартфонів світовим прецедентом. Виробник настільки впевнений в унікальності цієї функції, що навіть трансляцію презентації організував на основі зйомки на камеру того самого Galaxy S20 Ultra.

На що ще здатний топовий смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra 5G і чи готовий він поборотися з іменитими гравцями ринку мобільних пристроїв, ви дізнаєтеся з детального огляду новинки.

 

Основні характеристики Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (модель SM-G988B)

Європейська версія:
SoC Exynos 990, 8 ядер (2×Mongoose M5 @ 2,73 ГГц + 2× Cortex-A76 @ 2,50 ГГц + 4× Cortex-A55 @ 2,0 ГГц)
GPU Mali-G77 MP11
Версія для США:
SoC Qualcomm Snapdragon 865
GPU Adreno 650
Операційна система Android 10.0; One UI 2
Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 6,9″, 3200×1440, 20:9, 511 ppi, до 120 Гц
Оперативна пам'ять (RAM) 12/16 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256/512 ГБ
Підтримка microSD (сумісний роз'єм)
Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
Мережі HSPA 42,2/5,76 Мбіт/с, LTE-A (7CA) Cat.20 2000/200 Мбіт/с; 5G (5+ Гбіт/с на скачування)
Мережі 5G SA/NSA/Sub6/mmWave
GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, BDS, Galileo
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax (2,4 та 5 ГГц)
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
NFC
USB 3.1 Type-C, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу на навушники немає
Камера 108 Мп (f/1,8) + 48 Мп (f/3,5) + 12 Мп (f/2,2) + 0,3 Мп, TOF 3D, відео 8K@24 fps
Фронтальна камера 40 Мп (f/2,2)
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, барометр
Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий)
Захист IP68
Акумулятор 5000 мА·год, швидке заряджання 45 Вт, бездротове заряджання 15 Вт
Розміри 167×76×8,8 мм
Маса 222 г

 

Зовнішній вигляд та зручність використання

Смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra 5G вийшов максимально великим та важким. Але такі претензії йому пред'являти, напевно, безглуздо: апарат доверху нашпигований усіма найсучаснішими технологіями, має майже семидюймовий екран, та ще й батарею з дуже великим для сучасного смартфона об'ємом. З огляду на все це починає навіть здаватися, що апарат у розробників вийшов не таким вже й громіздким, хоча це не так.

 

Дизайн у смартфона досить спокійний: покриття хоч і не матове, але скло задньої панелі має підкладку з якимось м'яким глибоким пофарбуванням без дзеркального ефекту. Виглядає солідно, особливо в сірому кольорі, але нудно, і все псує цей жахливий величезний чорний модуль, що сильно випирає, з камерами.

 

Задня стінка досить швидко покривається відбитками пальців. Зате ні широка масивна бічна металева рамка, ні самі скла панелей не ковзають у пальцях, смартфон утримується в руках чіпко.

 

Блок з камерами дуже сильно виступає за межі задньої поверхні, тому на столі смартфон лежить нестійко: похитується при кожному дотику до екрана, як преспап'є.

 

Однак навряд чи хтось носитиме таку дорогу «штучку» за 100 тисяч без захисного чохла, а комплектний чохол (прозорий і гнучкий) досить товстий, з ним задня поверхня виходить рівною, і смартфон лежить на твердій поверхні стійко. З чохлом і так великий смартфон стає просто величезним.

 

Тут потрібно кілька рядків присвятити аксесуарам, через те, що Samsung приділяє увагу виробництву своїх високотехнологічних чохлів, як ніхто інший. Для Samsung Galaxy S20 Ultra 5G також передбачено кілька різних серій чохлів на всі випадки життя та будь-які смаки, від Smart LED View Cover зі світлодіодною індикацією подій до потужних захисних позашляховиків Protective Standing Cover.

 

До речі, в комплект на замовлення входять ще й бездротові навушники останньої інкарнації Galaxy Buds+, де виправлено багато з попередніх помилок. Наприклад, тепер можна придбати один навушник замість втраченого і спокійно створити пару, поклавши обидва навушники в кейс. Кейс, до речі, тепер заряджається не лише від фірмової зарядки, а й від будь-якого бездротового стандарту Qi. Його можна просто покласти на спинку цього смартфона для заряджання.

 

Бічні кнопки встановили на одній боковині, великі кнопки, зручні, з приємним пружним ходом. Бракує їм лише поверхні, що розрізняється, але при такому «зализаному» дизайні рифленість кнопок, напевно, дійсно могла виглядати недоречно.

 

Фронтальна камера вдало розмістилася в маленькому вирізі прямо в екрані, це, мабуть, один із найкращих варіантів «без чубчика». На жаль, світлодіодного індикатора подій смартфон не має, а індикація за допомогою екрана Always On зовсім не так помітна з відстані, як миготливий світлодіод.

 

Сканер відбитків пальців тут підекранний, ультразвуковий. Працює він дуже швидко, майже як класичний, але тест на просте прикладання пальця все одно не проходить: необхідно хоч трохи, але потримати на ньому палець, інакше відбувається помилка автентифікації.

 

Роз'єм для карток розрахований на дві карти Nano-SIM, карту пам'яті microSD сюди можна вставити лише вийнявши одну з них. Підтримується гаряча заміна карток.

 

У нижньому торці встановлено основну частину інтерфейсних елементів. Тут і основний динамік і розмовний мікрофон, і роз'єм USB Type-C. На жаль, 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників ліквідували, і це сумно.

 

Смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra 5G випускається лише у двох варіантах забарвлення – чорному та сірому. Причому це саме солідний сірий, а не якийсь легковажний сріблястий. Загалом дизайнери постаралися у всьому надати апарату максимально серйозного вигляду — навіть у тому, що не пропонують різнобарв'я. Корпус новинки має захист від води та пилу за стандартом IP68 (занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м), це сьогодні залишається одним з небагатьох бастіонів справжніх флагманів.

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S20 Ultra 5G оснащений AMOLED-дисплеєм (Dynamic AMOLED 2X) з діагоналлю 6,9 дюйма та роздільною здатністю 3200×1440, прикритим склом Corning Gorilla Glass 6. Фізичні розміри екрана становлять 71×155 мм, співвідношення щільність точок - 511 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить менше ніж 2 мм з боків, 3 мм зверху та 4 мм знизу. Рамка справді мінімальна. Для екрана підтримується частота оновлення 120 Гц, але не для роздільної здатності QHD. Тобто або 120 Гц за Full HD, або 60 Гц за Quad HD.

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S20 Ultra 5G помітно темніший (яскравість за фотографіями 102 проти 110 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S20 Ultra 5G дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. Шляхом меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, через те, що міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S20 Ultra 5G є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При виведенні білого поля на весь екран і при ручному керуванні яскравістю її максимальне значення становило всього 330 кд/м² у звичайних умовах, але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 715 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. Наприклад, якщо площа білого поля складає всього близько 2% від площі екрана, а решту залито чорним, то на яскравому світлі яскравість білого досягає 1280 кд/м². У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, а й сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості — 1,5 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за умовчанням, то у повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 8 кд/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 95-115 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 695 Кд/м² (майже до максимуму, так і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, такі значення: 15, 130 і 695 кд/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і дозволяє користувачеві налаштовувати роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості присутня значна модуляція з частотою 240 Гц.