Анонс нових iPhone, як завжди, розділив аудиторію в усьому світі на захоплених фанатів, які кинулися займати місця в черзі за новинкою, хейтерів, які раз по раз переконують, що «айфон уже не той», і, нарешті, всіх інших, для яких вихід нового покоління найпопулярнішого смартфона — привід задуматися про оновлення своїх гаджетів або хоча б придивитися до того, що відбувається у сфері.

 

З новинок цього року, очевидно, найбільший інтерес у публіки викликають iPhone 11 Pro та iPhone 11 Pro Max. Але ми вирішили не поспішати та вивчити «прошку» в реальному житті, тому відповідний огляд буде пізніше. А зараз пропонуємо вам докладне тестування iPhone 11, який не менш, а в чомусь навіть цікавіший, ніж нашумілі моделі Pro — просто тому, що більшість нових технологій (нічний режим, надширококутна камера, новий процесор) представлені й тут.

Погляньмо на характеристики новинки.

Технічні характеристики Apple iPhone 11

SoC Apple A13 Bionic (6 ядер: 2 високопродуктивні + 4 енергоефективні) + система Neural Engine третього покоління
Співпроцесор руху Apple M13, що включає барометр, акселерометр, гіроскоп та компас
Сенсорний дисплей 6,1″, IPS, 1792×828, 326 ppi, ємнісний, мультитач, з функцією зворотного зв'язку Taptic Engine
RAM 3,75 ГБ
Флешпам'ять 64/128/256 ГБ
Підтримка карт пам'яті відсутня
Стільниковий зв'язок: UMTS/HSPA/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 МГц); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 МГц), LTE Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 38, 39, 40, 41, підтримка Gigabit LTE
Wi-Fi 802.11b/g/n/ac/ac (2,4 та 5 ГГц; підтримка MIMO)
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
NFC (тільки для Apple Pay)
GPS c A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo та QZSS
Універсальний роз'єм Lightning
Камери: фронтальна (12 Мп, відео 4К 30 к/с, 720р 240 к/с) та тильна з двома об'єктивами (ширококутний та надширококутний; обидва — 12 Мп, зйомка відео 4К 60 к/с)
Розпізнавання обличчя за допомогою TrueDepth
Літій полімерний акумулятор 3110 мА·год, незнімний
Підтримка бездротової зарядки Qi
Габарити 151×76×8,3 мм
Маса 194 г
Захист IP68
Операційна система iOS 13

Порівняння характеристик з іншими смартфонами Apple ми проводили в нашій статті за підсумками презентації, тому зараз не витрачатимемо на цей час і перейдемо безпосередньо до тестування.

Упаковування й комплектація

Коробка iPhone 11 виконана у традиційному для Apple стилі. Зображення iPhone на упаковці наочно демонструє колір і модель: в такому випадку це фіолетовий - так він називається на сайті, хоча швидше це світло-сіро-бузковий. Втім, про це поговоримо далі.

 

Комплектація iPhone 11 не відрізняється від iPhone попередніх кількох поколінь: блок живлення 5 В 1 А, кабель Lightning, навушники EarPods з роз'ємом Lightning та набір листівок.

 

Жаль, що Apple не забезпечила комплект зарядним пристроєм підвищеної потужності, воно є тільки у моделей Pro. Вже, здавалося б, така дрібниця, щоб на цьому економити, але вам зайве нагадування, що iPhone 11 — не зовсім флагман.

Дизайн

iPhone 11 - прямий спадкоємець iPhone Xr. І насправді зовні він відрізняється дуже мало, якщо не рахувати, звичайно, модуля з камерами. Як і у випадку з Xr, смартфон представлений у цілій низці колірних варіантів. Однак замість синього та коралового з'явилися вищезгаданий фіолетовий та зелений.

 

Але й чотири кольори, що збігаються — білий, чорний, жовтий і червоний (Product Red) — тепер виглядають інакше. Вони стали менш кричущими, м'якшими, молочними, матовими. Наприклад, жовтий тепер, скоріше, банановий. А фіолетовий — світло-бузковий із сірим відливом. Це виглядає значно стриманіше і благородніше.

 

Тильна поверхня закрита склом, передня, звичайно, теж. Розташування кнопок та роз'ємів у порівнянні з iPhone Xr не змінилося. Головне ж нововведення - камери. Їх тепер дві, вони винесені на окрему квадратну прозору платформу, де з ними також є спалах і додатковий мікрофон, якого раніше не було.

 

Завдяки камерам новий iPhone легко можна відрізнити від попередніх. Причому принцип тут простий: якщо їх дві і вони стоять окремо – це iPhone 11, якщо ж три – то iPhone 11 Pro/Max Pro. Загалом, із попередниками не сплутати.

 

Щоправда, це означає й те, що потрібні нові чохли. І тут у Apple асортимент поки що скромний: у випадку з iPhone 11 доведеться вибирати з прозорого силіконового варіанта та непрозорого кольорового силікону. Шкіряних чохлів поки що немає. На фото нижче показано, як виглядає iPhone 11 у силіконовому прозорому чохлі.

 

Повертаючись до дизайну, відзначимо, що, як і в iPhone Xr, рамка навколо екрана у новинки набагато більша, ніж у старших побратимів. І це не причіпки, просто це справді впадає у вічі.

 

В цілому по дизайну це той же Xr, з усіма його перевагами та недоліками, крім характеру кольору (і їхнього асортименту) і модуля камери.

Екран

iPhone 11 має екран IPS з діагоналлю 6,1″ та роздільною здатністю 1792×828, що дає щільність точок всього 326 ppi. Ті ж параметри, що iPhone Xr. Однак ми вирішили протестувати дисплей новинки за всією строгістю нашої методики.

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана трохи краще, ніж у екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Apple iPhone 11, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Apple iPhone 11 трохи темніший (яскравість за фотографіями 106 проти 112 у Nexus 7). Двоє відображених об'єктів в екрані Apple iPhone 11 дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана (конкретніше між зовнішнім склом і поверхнею матриці) немає повітряного проміжку. Коштом меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення такі екрани краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, через те, що міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (ефективне, трохи краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців видаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При ручному керуванні яскравістю та при виведенні білого поля на весь екран максимальне значення яскравості становило близько 670 кд/м², мінімальне – 2,1 кд/м². Максимальна яскравість дуже висока, і, враховуючи відмінні антивідблискові властивості, читання екрана навіть у сонячний день поза приміщенням буде на хорошому рівні. У темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості за датчиком освітленості (мабуть, він знаходиться під решіткою фронтального гучномовця), яка включена за замовчуванням. В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрана підвищується, так і знижується. Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач виставляє бажаний рівень яскравості для поточних умов. Якщо нічого не змінювати, то у повній темряві яскравість знижується до 3 кд/м² (темнувато), в умовах освітленого штучним світлом офісу (близько 550 лк) яскравість екрана встановлюється на 115-155 кд/м² (нормально), у дуже яскравому оточенні (відповідає освітленню ясним днем поза приміщенням, але без прямого сонячного світла — 20000 лк або трохи більше) піднімається до 670 кд/м² (до максимуму, так і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи посунули повзунок яскравості вгору (у меню швидкого доступу) та для трьох зазначених вище умов отримали 15, 130-150 та 670 кд/м² (ідеально). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і можна відрегулювати характер зміни яскравості під вимоги користувача. Зазначимо, що датчик освітленості дуже чутливий і розрізняє умови практично повної темряви й слабкої освітленості. На будь-якому рівні яскравості значуща модуляція підсвічування відсутня, тому немає і ніякого мерехтіння екрана.