Огляд флагманського смартфона Samsung Galaxy S22+

Представлені на конференції Galaxy Unpacked нові топові смартфони флагманської серії Samsung Galaxy S22 нарешті побачили світ. Спочатку планувалося, що вони надійдуть в офіційний продаж на російському ринку вже в середині березня 2022 року, але потім щось трапилося, і на момент опублікування вони так і не були доступні в магазині Samsung. За традицією, лінійка складена із трьох моделей: Galaxy S22, S22+ та S22 Ultra. І, знову ж таки за традицією, почнемо її огляд із найбільш збалансованої, серединної моделі серії – Samsung Galaxy S22+.

 

Основні характеристики Samsung Galaxy S22+

(модель SM-S906B) SoC Exynos 2200, 8 процесорних ядер (1×Cortex-X2 @ 2,8 ГГц + 3×Cortex-A710 @ 2,50 ГГц + 4×Cortex-A510 @ 1,8 ГГц) GPU Xclipse 920 Операційна система Android 12, One UI 4.1 Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,6″, 1080×2340, 19,5:9, 393 ppi, 120 Гц Оперативна пам'ять 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256 ГБ UFS 3.1 Підтримки microSD немає Підтримка Nano-SIM (2 шт.) Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G, 5G GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo, BDS Wi-Fi 6E (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4/5 ГГц) Bluetooth 5.2, A2DP, LE NFC USB Type-C 3.2, USB OTG 3,5-міліметрового аудіовиходу немає Камери 50 Мп + 12 Мп (ширококутна) + 10 Мп (телефото), відео 8K Фронтальна камера 10 Мп Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий) Акумулятор 4500 мА · год, швидка зарядка 45 Вт Розміри 157×76×7,6 мм Маса 196 г

Зовнішній вигляд та зручність використання Смартфон Samsung Galaxy S22+ з дизайну дуже схожий на своїх попередників із торішньої серії Galaxy S21. Тут і рівний плоский корпус, і широка майже плоска бічна рамка, і масивний виступ аналогічної форми, в якому розташовані об'єктиви камер. У самій компанії цей фірмовий дизайн зветься Contour-Cut.

 

Мабуть, все це стало ще більш плоским і широким. Задня скляна стінка та переднє скло взагалі не мають тепер жодних ознак опуклих або загнутих країв. Але за рахунок широких боковин апарат зі столу легко підіймати, і в руці утримувати зручно. Скло задньої спинки матове, на ньому не видно відбитків пальців. Рамка гладка та хромована, але і вона в пальцях не ковзає.

 

Galaxy S22+ - це не такий вже й великий за сучасними мірками смартфон, а його маса і зовсім не досягає 200 грамів. При цьому матеріали найкращі: скла найостаннішого покоління Gorilla Glass Victus+ спереду та ззаду, а збоку — армована алюмінієва масивна рама. Практичність такого корпусу не викликає сумнівів.

 

Взагалі, можна дійти невтішного висновку, що новенькі Galaxy S22 і S22+ — це найміцніші флагмани Samsung. Адже це не лише перші моделі серії Galaxy S, виготовлені із надміцного армованого алюмінію, але вони також стали першими смартфонами зі склом Corning Gorilla Glass Victus+, яке захищає передні та задні панелі.

 

Блок камер, звичайно ж, випирає, смартфон на твердій поверхні лежить нестійко, хитається під час роботи з екраном.

 

Кнопки, як завжди у Samsung, найкращі. Вони великі, широкі, виконані зі справжнього металу, легко намацуються наосліп, мають довгий приємний пружний хід і чіткий відгук.

Фронтальна камера встановлена за зовсім невеликим круглим вирізом у матриці екрана. Світлодіодного індикатора подій немає.

 

Сканер відбитків пальців встановлений під склом екрана. Датчик ультразвуковий, спрацьовує швидко та безпомилково.

 

У роз'єм на нижньому торці можна встановити дві картки Nano-SIM, місце для картки пам'яті microSD не передбачено. Підтримується гаряча заміна карток та використання eSIM.

 

На торці знизу розміщені, окрім слота для карт, динамік, мікрофон та роз'єм USB Type-C. На верхньому торці немає нічого крім додаткового мікрофона. 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників знову відсутній.

 

Samsung Galaxy S22+ можна вибрати з кількох кольорів: зеленого, рожевого, чорного та білого. Є захист від вологи та пилу за стандартом IP68.

 

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S22+ оснащений дисплеєм Dynamic AMOLED 2X з діагоналлю 6,6 дюйма та роздільною здатністю 1080×2340, прикритим плоским склом без загнутих країв Corning Gorilla Victus+. Фізичні розміри екрана становлять 70х145 мм, співвідношення сторін - 19,5:9, щільність точок - 393 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить по 3 мм з боків, 3 мм зверху та 3 мм знизу. Для екрана підтримується режим HDR10+ та частота оновлення 120 Гц.

 
 
 

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S22+, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S22+ помітно темніший (яскравість за фотографіями 100 проти 105 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S22+ дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, оскільки міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S22+ є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців віддаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла. При виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні якістю її максимальне значення становило близько 700 кд/м² у звичайних умовах (і якщо включити режим підвищеної яскравості, без нього — 410 кд/м²), але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 1050 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,6 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за умовчанням, то в повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 7 кд/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 100 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 1050 кд/м2 (до максимуму, так і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, такі значення: 17, 100 і 1050 кд/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і певною мірою дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості є значуща модуляція з частотою 192 або 240 Гц. Нижче наведено залежності яскравості (вертикальна вісь) від часу (горизонтальна вісь) для кількох значень налаштування яскравості. Спочатку для режиму з частотою оновлення 60 Гц:

 

Видно, що на високій та середній яскравості амплітуда модуляції досить велика, але шпаруватість низька, в результаті видимого мерехтіння немає. Однак при сильному зниженні яскравості з'являється модуляція з великою відносною амплітудою і високою шпаруватістю, її наявність вже можна побачити в тесті на стробоскопічний ефект або просто при швидкому русі очей. Залежно від індивідуальної чутливості таке мерехтіння може викликати підвищену стомлюваність. Втім, фаза модуляції відрізняється за площею екрана, тому негативний ефект від мерехтіння знижений. У налаштуваннях екрана можна увімкнути адаптивний режим із підвищеною до 120 Гц частотою оновлення. У цьому режимі нам як мінімум обіцяють збільшення плавності прокручування.