Представлені під час конференції Galaxy Unpacked нові смартфони флагманської серії Samsung Galaxy S22 в черговий раз склали «велику трійку» з моделей S22, S22+ і найтехнічнішою S22 Ultra. Samsung Galaxy S22 Ultra - це ультимативний флагман із захмарною ціною та максимальними характеристиками. Він яскраво виділяється навіть у своїй лінійці зовсім іншим дизайном та підтримкою електронного пера. А отримавши ще й внутрішній слот для S Pen, цей апарат став справжнісіньким продовжувачем роду знаменитих планшетофонів Galaxy Note, який припинив своє існування.

 

Основні характеристики Samsung Galaxy S22 Ultra (модель SM-S908B)


SoC Exynos 2200, 8 процесорних ядер (1×Cortex-X2 @ 2,8 ГГц + 3×Cortex-A710 @ 2,50 ГГц + 4×Cortex-A510 @ 1,8 ГГц)
GPU Xclipse 920
Операційна система Android 12, One UI 4.1
Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,8″, 1440×3088, 120 Гц
Оперативна пам'ять 8/12 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256/512 ГБ UFS 3.1
Підтримки microSD немає
Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G, 5G
GPS/A-GPS, Гласс, Galileo, BDS
Wi-Fi 6E (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4/5 ГГц)
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
NFC
USB Type-C 3.2, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу немає
Камери 108 Мп + 10 Мп (зум 3×) + 10 Мп (зум 10×) + 12 Мп (ширококутний), відео 8K
Фронтальна камера 40 Мп
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп
Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий)
Акумулятор 5000 мА · год, швидка зарядка 45 Вт
Розміри 163×78×8,9 мм
Маса 229 г
Зовнішній вигляд та зручність використання
Смартфон Samsung Galaxy S22 Ultra по дизайну разюче відрізняється від своїх колег з нового сімейства S22 і торішнього S21, які схожі між собою внаслідок наявності масивного виступу ззаду, що увібрав у себе всі об'єктиви.
Тут такого виступу нема. Навпаки, кожен з об'єктивів і навіть спалах виступають окремо друг від друга. Виглядає своєрідно. Просто скажемо, дизайн на любителя.

 

До того ж у нового смартфона знову сильно закруглили боковини, зробивши їх продовженням загнутих країв екрана та симетрично загнувши до задньої панелі. В результаті бічна рамка повністю відсутня, а круглі боки максимально прослизають в долоні. Частина елементів виготовлена зі скла, частина з гладкого слизького металу. Великий та важкий корпус досить важко утримати в руці.

 

За розмірами це максимально великий мобільний пристрій, а його маса становить майже 230 г. Обидві панелі виконані із найсучаснішого скла Corning Gorilla Glass Victus+, а алюмінієві торці.

 

 

 

Камери, звичайно, значно виступають, смартфон на твердій поверхні лежить нестійко, гойдається при роботі з екраном.

 

Кнопки збоку великі, широкі, виконані зі справжнього металу. Вони легко намацуються наосліп, мають довгий приємний пружний хід і чіткий відгук.

 

Фронтальна камера встановлена за круглим вирізом у матриці екрана. Світлодіодного індикатора подій немає.

 

 

Для сканера відбитків пальців стандартне місце під склом екрана. Датчик не оптичний, а ультразвуковий найбільш просунутий. Розпізнавання пальців спрацьовує швидко та безпомилково.

 

У роз'єм на нижньому торці можна встановити дві карти Nano-SIM, а ось місця для картки пам'яті, зазвичай для флагманів, немає. Підтримується гаряча заміна карток та використання eSIM.

 

Крім слота для карток на нижньому торці встановлені динамік, мікрофон і роз'єм USB Type-C. З краю розташований слот для електронного пера, а 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників знову відсутній.

 

Попри те, що підтримку фірмового електронного пера S Pen отримав ще смартфон минулого покоління S21 Ultra, лише у цьому поколінні для нього передбачили слот у корпусі. Стилус звичний чотиригранний, з кнопкою на задньому торці та клавішею на боці. Вставити його зворотним боком випадково не вийде, є захист від дурня.

 

Корпус Samsung Galaxy S22 Ultra має захист від вологи та пилу за стандартом IP68 (витримує занурення у воду на 1,5 м до 30 хвилин).

Екран
Смартфон Samsung Galaxy S22 Ultra оснащений дисплеєм Dynamic AMOLED 2X з діагоналлю 6,8 дюйма та роздільною здатністю 1440×3088, прикритим склом із загнутими краями Corning Gorilla Victus+. Щільність точок – близько 500 ppi. Рамка навколо екрана є максимально вузькою. Для екрана підтримується HDR10+ та частота оновлення 120 Гц.

 

 

 

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S22 Ultra, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S22 Ultra помітно темніший (яскравість за фотографіями 94 проти 98 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S22 Ultra дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. Внаслідок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку мати (який) вигляд (подобу, постать) в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, через те, що міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S22 Ultra є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців віддаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла. При виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні якістю її максимальне значення становило близько 700 КД/м² у звичайних умовах (і якщо включити режим підвищеної яскравості, без нього — 410 КД/м²), але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 1050 КД/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,7 КД/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у повній темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості датчика освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і приблизно по центру горизонтально). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за замовчуванням, то у повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 8 КД/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 135 КД/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 1050 КД/м2 (до максимуму, так і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, такі значення: 16, 135 і 1050 КД/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і певною мірою дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості присутня значна модуляція з частотою 240 Гц. Нижче наведено залежності яскравості (вертикальна вісь) від часу (горизонтальна вісь) для кількох значень налаштування яскравості. Спочатку для режиму із частотою оновлення 60 Гц.