Основні характеристики Samsung Galaxy S21 FE (модель SM-G990B)

SoC Qualcomm Snapdragon 888 5G, 8 процесорних ядер (1×Cortex-X1 @ 2,8 ГГц + 3×Cortex-A78 @ 2,4 ГГц + 4×Cortex-A55 @ 1,8 ГГц) GPU Adreno 660 Операційна система Android 11, One UI 3.1 Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,41″, 1080×2400, 20:9, 411 ppi, 120 Гц Оперативна пам'ять 6/8 ГБ LPDDR5, внутрішня пам'ять 128/256 ГБ UFS 3.1 Підтримки microSD немає Підтримка Nano-SIM (2 шт.) Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G, 5G GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo, BDS Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4/5 ГГц) Bluetooth 5.2, A2DP, LE NFC USB Type-C, USB OTG 3,5-міліметрового аудіовиходу немає Камери 12 Мп + 12 Мп (ширококутна) + 8 Мп (телефото), відео 4K @ 60 fps Фронтальна камера 32 Мп Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп Сканер відбитків пальців під екраном (оптичний) Акумулятор 4500 мА · год, швидка зарядка 25 Вт Розміри 156×75×7,9 мм Маса 177 г

Зовнішній вигляд та зручність використання

Смартфон Samsung Galaxy S21 FE схожий на свого попередника Galaxy S20 FE набагато менший, ніж на представників поточної лінійки Galaxy S21. Тут і більш виражена бічна рамка, не плоска, але все ж таки набагато ширша, і такої ж форми виступ, на якому розташовані об'єктиви камер.

 

Задня спинка теж плоскіша, так що апарат у руці утримується ще краще, ніж попередник, хоча й у Galaxy S20 FE з цим особливих проблем не було.

 

У руці не дуже великий за нинішніми мірками й зовсім не важкий апарат міститься зручно. Усі поверхні — і бічна рамка, і задня стінка — матові, без лаку та глянцю. Вони не ковзають у пальцях, на них майже не залишається відбитків, покриття практичне.

 

Блок камер вписаний не в прямокутник, що різко випирає, як у Galaxy S20 FE, його майданчик плавно зливається з усією задньою стінкою і не відрізняється від неї за кольором. Камери злегка випирають, але загалом смартфон стійко лежить на столі.

 

Кнопки навіть більші, ніж у Galaxy S20 FE. Вони легко намацуються наосліп, мають не дуже довгий хід, але чіткий відгук.

 

Фронтальна камера встановлена за круглим вирізом у матриці екрана. Світлодіодного індикатора подій немає.

 

 

Сканер відбитків пальців вмонтований під екраном. Датчик оптичний, спрацьовує швидко та безпомилково. Функція розпізнавання по обличчю працює не так швидко, але до неї особливих претензій немає.

 

У роз'єм на нижньому торці встановлюються лише дві картки Nano-SIM, місце для картки пам'яті microSD не передбачено. Підтримується гаряча заміна карток.

 

На торці знизу розміщені, окрім слота для карт, динамік, мікрофон та роз'єм USB Type-C. На верхньому торці немає нічого. 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників відсутній.

 

При покупці Samsung Galaxy S21 FE можна вибрати з декількох кольорів: зеленого (болотного), фіолетового (бузкового), чорного та білого. Корпус отримав захист від води та пилу IP68 (має витримувати занурення до 1,5 метра до 30 хвилин).

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S21 FE оснащений Super AMOLED-дисплеєм з діагоналлю 6,41 дюйма та роздільною здатністю 1080×2400, прикритим плоским склом без загнутих країв Corning Gorilla Victus. Фізичні розміри екрана становлять 68х142 мм, співвідношення сторін - 20:9, щільність точок - 411 ppi. Ширина рамки навколо екрану становить по 2,5 мм з боків, 3 мм зверху та 4 мм знизу. На екрані підтримується частота оновлення 120 Гц.

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S21 FE, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S21 FE помітно темніший (яскравість за фотографіями 73 проти 87 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S21 FE дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, оскільки міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S21 FE є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців віддаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.