Інвертори

Наразі в доволі тяжкий час дня нашої країни теми, охоплюючі електроенергію та все що пов'язане з нею, набирають обертів та займають перші рядки пошуку google серед українців.
Тема інверторів не стала виключенням, тому в цій статті ми більш детально розберемо все про інвертори та їх деталі.

 

Інвертори — це спеціальний прилад, перетворюючий постійний струм, що видає двадцять чи двадцять чотири вольта в струм змінний, щоб отримати двісті двадцять В.
Звідки береться дванадцять В постійного струму? З сонячних та акумуляторних батарей. 

 

Ці пристрої можуть брати живлення від одного акумулятора або декількох, ліпше за все підійдуть акумуляторні батареї, де глибой цикл.
Акумуляторні накопичувачі регулярно треба підзаряджати, використовуючи будь-який варіант, це: стандартно від мережі, альтернативою можна використовувати генератори, генератори машини, любий інший варіант, струму якого буде достатньо, щоб зарядити акумуляторну батарею.


Навіщо мені потрібен інвертор?

Самий поширений варіант використання інвертора, коли його беруть як запасне джерело електроенергії двісті двадцять вольт для машини, але на цьому перелік його призначень не закінчується.

 

Якщо вам потрібно дати напругу приладу, який потребує електроенергію в 220 вольт, наприклад: фен, мікрохвильовка, ноутбук, заряджати телефон, лампи або телевізор, але в будинку немає світла і розетки не працюють.
Найпростішим варіантом буде взять автомобільну акумуляторну батарею та під'єднати провода до інвертора. Після чого саму вилку пристрою можна вставляти в інвертор, що видає 220 вольт, такий же, що і в розетці. 

 

Це дійсно зручно, наприклад, ви відпочиваєте в загородному будинку, де вимкнули світло і ви хочете подивитись телевізор чи почав розморожуватись холодильник.
В машині завжди є акумулятор, без нього ніяк, підключіть до нього інвертор і проблема вирішена.


Відмінності чистого синуса та модифікованого 

Інвертор — цілком проста річ, принцип роботи зрозумілий, але вони поділяються на інвертори чистої напруги та модифікованої.
Давайте розберемо ці два види, щоб кожен розумів який інвертор йому обрати. 

 

Почнемо розбір чистого синусу — звідси і назва, вони дають синусоїдальну форму струму.
Вони ідеально підходять для домашнього призначення, до них можна під'єднувати побутові електроприбори завдяки форми виходу електроенергії, вона не відмінюється формою струму в розетці.

 

Що до модифікованого, вони дещо відмінюються по внутрішніх складових, вони видають дещо другий вид напруги.
Саме тому вони можуть підійти не до всіх побутових приладів і зазвичай їх використовують дещо для іншого призначення.
Їх не можна під'єднувати до пристроїв, котрі мають електричні двигуни та інших, ті що вважаються індуктивними. 

 

Електроприлади, котрі можна заживити завдяки модифікованому синусу має особливу чуткість до перепадів електроенергії, звичайно це: електронасоси, різні двигуни, котрі потребують електроживлення та інші подібні прилади.
А до приладів, які не такі чутливі підходять побутові електроприлади, наприклад: комп'ютери, телевізори, різні лампи та інше.

 

Також важливо зазначити, що цьому виду характерно передавати велику кількість перебоїв електромережі, тому особливо чутливі пристрої, такі як медичного призначення можуть працювати іноді перебоями та інколи нестабільно.

 

Тому пристрої з чистим синусом зазвичай дорожче коштують, тому що система дещо складніше виконана, але завдяки цьому перебоїв в неї практично немає і вона ліпше підходить для чутливих приладів.

 

Сподіваємось, ця стаття була інформативна та корисна для вас і ми змогли допомогти вам з вибором.