Samsung Galaxy Z Flip3 5G – це нова інкарнація смартфона-розкладачки корейської компанії. У порівнянні з першою спробою (Galaxy Z Flip) тут покращало все, від плівки на екрані до механізму розкриття. При цьому ціна значно зменшилася. Усі подробиці – у нашому повному огляді новинки.

 

Основні характеристики Samsung Galaxy Z Flip3 5G (модель SM-F711B)

SoC Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G, 8 процесорних ядер (1×Cortex-X1 @2,84 ГГц + 3×Cortex-A78 @2,42 ГГц + 4×Cortex-A55 @1,80 ГГц)
GPU Adreno 660
Операційна система Android 11, One UI 3.1.1
Складаний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,7″, 1080×2640, 426 ppi, 120 Гц
Зовнішній дисплей Super AMOLED, 1.9″, 260×512
Оперативна пам'ять (RAM) 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256 ГБ UFS 3.1
Підтримки microSD немає
Підтримка Nano-SIM (1 шт.)
Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G, 5G
GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo, BDS, QZSS
Wi-Fi 6 (802.11a/b/g/n/ac/ax)
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
NFC
USB (2.0) Type-C, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу немає
Камери 12 Мп + 12 Мп (ширококутна), відео 4K @ 60 fps
Фронтальна камера 10 Мп
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп
Сканер відбитків пальців збоку
Захист IPX8
Акумулятор 3300 мА·год, заряджання 15 Вт, бездротове заряджання
Розміри 166×72×6,9 мм (86×72×17,1 мм у складеному стані)
Маса 183 г

 

Зовнішній вигляд та зручність використання

Samsung Galaxy Z Flip3 5G поставляється в тоненькій маленькій коробочці, оскільки Samsung, за прикладом Apple, перестала вкладати в комплект зарядні аксесуари.

 

Дизайн у Samsung Galaxy Z Flip3 5G за нинішніми мірками, можна сказати, унікальний, хоча раніше форм-фактор «розкладачки» був чи не найпопулярнішим у мобільних телефонів. Але тепер це не просто телефон, а смартфон, і головна його технічна особливість — не в розкладному корпусі, а в гнучкому екрані, що складається всередині.

 

Безумовно, Samsung Galaxy Z Flip3 5G - це далеко не перша спроба зробити зі смартфона "розкладачку". В цьому випадку вийшло настільки непогано, що замовлення і продажі моделі дуже задовольняють компанію. Апарат вийшов справді ладним: невеликий, акуратний, чудово вміщається у будь-якій кишені й непогано лежить у руці. Але головне — виглядає свіжо і не побито, а це зараз для багатьох людей із достатком є чи не основним чинником. Особливо на тлі схожих як близнюки сучасних смартфонів.

 

У складеному стані смартфон, звичайно, тонким не назвеш, це варто враховувати. Але в іншому до ергономіки особливих претензій немає. Розкрити його однією рукою цілком можна, зачинити назад теж. Складка дома згину екрана, звісно, є, але не дратує. Існують і невеликі борти навколо дисплея — абсолютно призабутий момент, який тут несподівано сплив.

 

А ще поверх гнучкого полімерного покриття дисплея наклеєна захисна плівка, яку заборонено знімати. І це теж зовсім не дратує. Є розуміння, що все це разом зараз може працювати тільки так і ніяк інакше. Тож і не викликає претензій.

 

Матеріали корпусу – вкрай гідні: панелі оздоблені найсучаснішим склом Corning Gorilla Glass Victus, бічна рамка – з міцного алюмінію (Armor Aluminum). Смартфон не ковзає в пальцях, відбитки на склі панелей з жиро відштовхувальним покриттям залишаються важко і швидко відтираються.

 

Шарнір став тугішим, ніж у першому поколінні, але він дозволяє фіксувати половинки в будь-якому положенні. Таке напіврозкрите становище функціональне і навіть отримало власну назву - "режим Flex". Наприклад, коли пристрій частково розкрито, режим Flex переміщує відео у верхню половину екрана, а кнопки регулювання яскравості та гучності у нижню. Не потрібно жодних підставок: розкрив, поставив — і дивися кіно чи фотографуй себе та оточуючих.

 

Що стосується хворого питання про зносостійкість шарніра, то розробник стверджує, що "Z Flip3 пройшов суворі випробування, підтверджені Bureau Veritas і що доводять здатність витримати 200 тисяч складання протягом 5 років стандартного використання смартфона".

 

Сканер відбитків пальців тут врізаний у кнопку живлення збоку, слот для картки пам'яті не передбачено, 3,5-міліметровий аудіовихід відсутній.

 

Фронтальна камера захована за круглим вирізом у матриці екрана, але вона займає місце прямо посередині у верхній частині. Світлодіодний індикатор сповіщень виведений на зовнішню панель з маленьким екраном, ця область підкреслена склом темнішого кольору.

 

Смартфон Samsung Galaxy Z Flip3 5G випускається в декількох кольорах: бежевий, чорний, зелений і лавандовий можна придбати відразу, а при замовленні у фірмовому магазині можна вибрати ще з трьох варіантів (білий, сірий і рожевий). Корпус отримав захист від води та пилу за стандартом IPX8 (занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м).

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy Z Flip3 5G оснащений гнучким AMOLED-дисплеєм (Super AMOLED) з діагоналлю 6,7 дюйма та роздільною здатністю 1080×2640. Екран новинки отримав нову захисну плівку, на 80% більш зносостійку, ніж у попередніх моделях. Фізичні розміри екрана становлять 65×158 мм, щільність точок – 426 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить по 4 мм з боків, 4 мм зверху та 4 мм знизу. На екрані підтримується частота оновлення 120 Гц.

Зовнішній екран став у чотири рази більшим, ніж у першого Galaxy Z Flip. На ньому можна, наприклад, подивитися погоду та керувати музичним програвачем. І, звичайно, на ньому в режимі Always On відображається інформація про поточний час та вхідні події. Також для маленького екрана доступні віджети. Якщо торкнути повідомлення на зовнішньому екрані, можна повноцінно відповісти, розкривши смартфон.

Лицьова поверхня великого екрана, що згинається, виконана з пластику. Проте його поверхня відносно стійка до появи подряпин — принаймні подряпати його нігтем не вдалося. Поверхня гнучкого екрана глянсова і трохи нерівна по всій площі, а в місці згину є виражена складка. Втім, це практично не позначається на зображенні, якщо дивитися на екран більш-менш перпендикулярно до його поверхні. На екран наклеєна захисна плівка, видалення якої заборонено, тобто вона є частиною екрана. Виглядає трохи неохайним те, що ця плівка місцями ледь не доходить до меж області відображення. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості основного екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy Z Flip3 5G, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy Z Flip3 5G трохи темніший (яскравість за фотографіями 102 проти 105 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в обох екранах Samsung Galaxy Z Flip3 5G дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екранів немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення. Плівка великого екрана, мабуть, сама має ліофобні (жиро відштовхувальні) властивості, тому сліди від пальців видаляються істотно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

У разі великого екрана при виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні яскравістю її максимальне значення склало близько 415 кд/м² у звичайних умовах, але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 800 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,6 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за умовчанням, то в повній темряві функція автояскравість зменшує яскравість до 9 кд/м² (трохи темно, але зійде), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 110 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 800 кд/м² (до максимуму, і потрібно). Результат за замовчуванням нас задовольнив, але для експерименту ми спробували знизити яскравість у повній темряві — посунули повзунок трохи вліво, отримавши в результаті трьох умов, зазначених вище, такі значення: 4, 120 і 800 кд/м² (що було потрібно). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і певною мірою дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги.

У разі великого екрана будь-якому рівні яскравості присутня значуща модуляція з частотою 240 Гц.