У гучній лінійці флагманських смартфонів Samsung Galaxy S20, що першою надала в новому сезоні можливість мобільної відеозйомки в роздільній здатності 8К, представлені на цей момент три моделі. Ми вже розглянули найстаршу, найбільш технічно укомплектовану Galaxy S20 Ultra 5G, а також молодшу Galaxy S20. Виробник так прагнув підняти інтерес до нової функції, що навіть трансляцію презентації організував на основі зйомки в 8К на камеру даного смартфона.Але не тільки найдорожча зі свіжої трійці може знімати відео в надзвичайно високій якості. У лінійці є ще «середня» Galaxy S20+, яка вміє багато з того, що може флагман, а коштує дешевше. Чи варто переплачувати за максимальну "комплектацію" Galaxy S20 Ultra або цілком можна задовольнятися більш збалансованою за співвідношенням ціни та можливостей Samsung Galaxy S20+, розберемося у докладному огляді.

 

Основні  характеристики Samsung Galaxy S20+ (модель SM-G985F)

Глобальна версія:
SoC Exynos 990, 8 ядер (2×Mongoose M5 @ 2,73 ГГц + 2× Cortex-A76 @ 2,50 ГГц + 4× Cortex-A55 @ 2,0 ГГц)
GPU Mali-G77 MP11
Версія для США:
SoC Qualcomm Snapdragon 865
GPU Adreno 650
Операційна система Android 10.0; One UI 2
Дисплей Dynamic AMOLED 6,7″, 3200×1440, 20:9, 525 ppi, до 120 Гц
Оперативна пам'ять (RAM) 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128 ГБ
Підтримка microSD (сумісний роз'єм)
Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
Мережі HSPA 42,2/5,76 Мбіт/с, LTE-A (7CA) Cat.20 2000/200 Мбіт/с
GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, BDS, Galileo
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax (2,4 та 5 ГГц)
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
NFC
USB 3.1 Type-C, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу на навушники немає
Камера 12 Мп (f/1,8) + 64 Мп (f/2,0) + 12 Мп (f/2,2) + 0,3 Мп, TOF 3D, відео 8K@24 fps
Фронтальна камера 10 Мп (f/2,2)
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, барометр
Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий)
Захист IP68
Акумулятор 4500 мА·год, швидке заряджання 25 Вт, бездротове заряджання 15 Вт
Розміри 162×74×7,8 мм
Маса 186 г

 

Зовнішній вигляд та зручність використання

Всі смартфони серії Samsung Galaxy S20 отримали практично ідентичний дизайн, різниця лише в розмірах, а також якість і кількість камер. Щодо камер, то про це трохи пізніше, а ось на габаритах варто зупинитися докладніше. Річ у тому, що вони, на диво, дуже сильно відрізняються: якщо топова модель настільки велика, що можна говорити про те, що вона більша і важча за більшість сучасних мобільних флагманів, то молодша, навпаки, несподівано вийшла настільки тонкою і легкою, що її можна віднести до найменших «мініфлагманів» сучасності.

 

Середня модель з усієї трійці, Samsung Galaxy S20+, не є «золотою серединою», як можна було б очікувати. Вона, швидше, схиляється за габаритами та масою ближче до Galaxy S20 Ultra 5G, ніж до мініатюрної Galaxy S20, на жаль. Але така плата за великий екран та потужнішу батарею.

 

Що стосується самого дизайну, то він строгий, спокійний,  скло задньої панелі має підкладку з глибоким матовим фарбуванням без дзеркального ефекту. Виглядає солідно і дорого, але, мабуть, трохи нудно, та й цей чорний величезний модуль камер, що випирає ззаду, виглядає, як «не звідси».

 

Задня стінка швидко покривається відбитками пальців, але ні бічна металева рамка, ні самі скла панелей не ковзають у пальцях, смартфон утримується в руках міцно.

 

Блок із камерами помітно випирає за межі задньої поверхні, тому на столі смартфон лежить нестійко.

 

Бічні кнопки встановили на одній боковині, великі кнопки, зручні, з приємним пружним ходом. Бракує їм лише поверхні, що розрізняється, але при такому «зализаному» дизайні рифленість кнопок, напевно, дійсно могла виглядати недоречно.

 

Під фронтальну камеру прямо на екрані вирізано невеликий круглий отвір. Таким чином, стає зрозумілим, що додаткового датчика для повноцінної ідентифікації по особі власника тут немає. На жаль, і світлодіодний індикатор подій тут не встановили, а індикація за допомогою екрана Always On з відстані непотрібна.

 
 

Сканер відбитків пальців підекранний, ультразвуковий. Працює швидко, але потрібно хоч трохи, але затримати на ньому палець.

 

Роз'єм для карток розрахований на дві карти Nano-SIM, карту пам'яті microSD можна встановити замість однієї з них. Підтримується гаряча заміна карток.

 

У нижньому торці встановлено основний динамік, розмовний мікрофон, USB Type-C. На жаль, 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників знову забули.

 

Смартфон Samsung Galaxy S20+ випускається у кількох кольорах, але в офіційному продажі зустрічаються в основному сірий, червоний та чорний варіанти. Корпус має захист від води та пилу за стандартом IP68 (занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м).

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S20+ оснащений AMOLED-дисплеєм (Dynamic AMOLED 2X) з діагоналлю 6,7 дюйма і роздільною здатністю 3200×1440, прикритим склом Corning Gorilla Glass 6. Фізичні розміри екрана становлять 70×155 мм, співвідношення сторін - 525 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить менш як 2 мм з боків, 3 мм зверху та 4 мм знизу. Рамка мінімальна. Для екрана підтримується частота оновлення 120 Гц, але не для роздільної здатності QHD. Тобто або 120 Гц при Full HD, або 60 Гц при Quad HD. Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S20+, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S20+ помітно темніший (яскравість за фотографіями 109 проти 116 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S20+ дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, через те, що міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S20+ є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців віддаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні яскравістю її максимальне значення становило всього 330 кд/м² у звичайних умовах, але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 710 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в такому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. Наприклад, якщо площа білого поля становить близько 2%, від площі екрана, а решту залито чорним, то на яскравому світлі яскравість білого досягає 1200 кд/м². У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але сприяє кращій розбірливості інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,5 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за умовчанням, то в повній темряві функція автояркості зменшує яскравість до 8 кд/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 110-120 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 710 кд/м² (до максимуму, і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, такі значення: 15, 130 і 710 кд/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і певною мірою дозволяє користувачеві налаштовувати свою роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості присутня значна модуляція з частотою 240 Гц.