Корейська компанія Samsung на початку року представила світові оновлену лінійку своїх топових флагманських смартфонів – Galaxy S20. Головне місце в ній займає найдорожча і найбільш технічно укомплектована модель Samsung Galaxy S20 Ultra 5G з можливістю зйомки відео з роздільною здатністю 8К і підтримкою мереж 5G, її ми відразу ж розглянули. Але чи так потрібні кожному «надможливості»? Може, достатньо того, що вміє молодша модель серії?

 

Основні характеристики Samsung Galaxy S20 (модель SM-G980F)

Європейська версія:
SoC Exynos 990, 8 ядер (2×Mongoose M5 @ 2,73 ГГц + 2× Cortex-A76 @ 2,50 ГГц + 4× Cortex-A55 @ 2,0 ГГц)
GPU Mali-G77 MP11
Версія для США:
SoC Qualcomm Snapdragon 865
GPU Adreno 650
Операційна система Android 10.0; One UI 2
Сенсорний дисплей Dynamic AMOLED 6,2″, 3200×1440, 20:9, 563 ppi, 120 Гц при роздільній здатності 2400×1080
Оперативна пам'ять (RAM) 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128 ГБ
Підтримка microSD (сумісний роз'єм)
Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
Мережі HSPA 42,2/5,76 Мбіт/с, LTE-A (7CA) Cat.20 2000/200 Мбіт/с
GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, BDS, Galileo
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax (2,4 та 5 ГГц)
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
NFC
USB 3.2 Type-C, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу немає
Камера 12 Мп (f/1,8) + 64 Мп (f/2,0) + 12 Мп (f/2,2), 4320p@24 fps, 2160p@60 fps
Фронтальна камера 10 Мп (f/2,2)
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, барометр
Сканер відбитків пальців під екраном (ультразвуковий)
Захист від води IP68 (30 хвилин на глибині до 1,5 м)
Акумулятор 4000 мА·год, швидке заряджання 25 Вт, бездротове заряджання 15 Вт
Розміри 152×69×7,9 мм
Маса 163 г

Зовнішній вигляд та зручність використання

Смартфон Samsung Galaxy S20, на відміну від своїх родичів по серії, особливо від величезного Ultra 5G, вийшов невеликим, легким та компактним кишеньковим пристроєм з неабиякими можливостями. Смартфон не тільки комфортний у розмірах, але й виглядає чудово: тут немає різнобарв'я, дешевого градієнта та дзеркальної блискучості, все суворо та солідно. Чорний блок камер, що випирає, звичайно, не фарбує, але це єдиний недолік дизайну.

 

Задня стінка виконана зі скла, бічна рама – металева. У руках смартфон не ковзає, хоча відбитки на його скла, звісно, видно. У цьому сенсі практичніший світлий варіант, там відбитки практично не помітні. У будь-якому випадку, Galaxy S20 — один із найменших і найпривабливіших смартфонів максимально топового рівня, і любителям невеликих флагманів варто звернути увагу саме на цю модель.

 

Блок із камерами помітно випирає за межі задньої поверхні, тому на столі смартфон лежить нестійко: похитується при дотику до екрану. Але тут це виправдано: краще нехай буде весь корпус мініатюрний і тонкий з одним лише виступаючим елементом.

 

Бічні кнопки встановили з одного боку, великі кнопки, зручні, з приємним пружним ходом. Тактильно вони не відрізняються, обидві гладкі хромовані.

 

Фронтальну камеру вставили у круглий виріз в екрані посередині, на місці чубчика. На жаль, світлодіодного індикатора подій смартфон не має, індикація можлива тільки за допомогою екрана та функції Always On.

 

Сканер відбитків пальців підекранний, ультразвуковий. Спрацьовує він досить швидко, але все одно для безпомилкового розпізнавання доведеться трохи потримати палець, просто дотику недостатньо.

 

Роз'єм для карток приймає або дві картки Nano-SIM, або картку пам'яті microSD замість однієї SIM-картки. Підтримується гаряча заміна карток.

 

У нижньому торці встановлено динамік, розмовний мікрофон та роз'єм USB Type-C. На жаль, 3,5-міліметрового аудіовиходу для навушників смартфон позбавлений.

 

Samsung Galaxy S20 можна зустріти в різних кольорах, є сірий, рожевий, блакитний, червоний, білий, але офіційно представлені не всі з них. Корпус новинки має захист від води та пилу за стандартом IP68 (занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м).

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy S20 оснащений AMOLED-дисплеєм (Dynamic AMOLED 2X) з діагоналлю 6,2 дюйма та роздільною здатністю 3200×1440, прикритим склом Corning Gorilla Glass 6. Фізичні розміри екрана становлять 65×145 мм, співвідношення сторін — 2 - 563 ppi. Таким чином, при однаковій роздільній здатності біля екрана маленького S20 найбільша щільність точок з усіх трьох моделей нової серії Samsung.

Ширина рамки навколо екрана становить менш як 2 мм з боків, 3 мм зверху та 4 мм знизу. Рамка справді мінімальна. Для екрана підтримується частота оновлення 120 Гц, але не для роздільної здатності QHD. Тобто або 120 Гц за Full HD+, або 60 Гц за Quad HD+.

Лицьова поверхня екрана виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. Судячи з відображення об'єктів, антивідблискові властивості екрана краще, ніж в екрану Google Nexus 7 (2013) (далі просто Nexus 7). Для наочності наведемо фотографію, на якій у вимкнених екранах відображається біла поверхня (ліворуч – Nexus 7, праворуч – Samsung Galaxy S20, далі їх можна розрізняти за розміром):

 

Екран у Samsung Galaxy S20 помітно темніший (яскравість за фотографіями 107 проти 116 у Nexus 7) і не має вираженого відтінку. Двоє відображених об'єктів в екрані Samsung Galaxy S20 дуже слабке, це свідчить про те, що між шарами екрана немає повітряного проміжку. За рахунок меншого числа кордонів (типу скло/повітря) з сильно розрізняються коефіцієнтами заломлення екрани без повітряного проміжку краще виглядають в умовах інтенсивного зовнішнього засвічення, але їх ремонт у випадку потрісканого зовнішнього скла обходиться набагато дорожче, тому, що міняти доводиться екран цілком. На зовнішній поверхні екрана Samsung Galaxy S20 є спеціальне ліофобне (жиро відштовхувальне) покриття (дуже ефективне, набагато краще, ніж у Nexus 7), тому сліди від пальців віддаляються значно легше, а з'являються з меншою швидкістю, ніж у випадку звичайного скла.

При виведенні білого поля на весь екран і при ручному управлінні яскравістю її максимальне значення становило всього 340 кд/м² у звичайних умовах, але на дуже яскравому світлі воно підвищується до 740 кд/м². Також потрібно враховувати той факт, що в цьому випадку чим менше площа білого на екрані, тим він світліший, тобто фактична максимальна яскравість білих ділянок буде майже завжди вище за вказане значення. Наприклад, якщо площа білого поля становить близько 2% від площі екрана, а все інше залито чорним, то на яскравому світлі яскравість білого досягає 1315 кд/м². У результаті читання екрана вдень на сонці має бути на відмінному рівні, а темна тема не тільки заощаджує заряд акумулятора, але й сприяє кращій помітності інформації на екрані в умовах високого освітлення. Мінімальне значення яскравості – 1,6 кд/м², тобто знижений рівень яскравості без проблем дозволяє використовувати пристрій навіть у темряві. Працює автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він розташований під екраном близько до верхнього краю і правіше за центр). Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо залишити все за замовчуванням, то у повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 8 кд/м² (трохи темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 110-125 кд/м² (нормально), а умовно під прямими променями сонця підвищує до 740 кд/м² (до максимуму, і потрібно). Результат нас не зовсім влаштував, тому в темряві ми трохи збільшили яскравість, отримавши в результаті для трьох умов, зазначених вище, такі значення: 15, 130 і 740 кд/м² (ідеальне поєднання). Виходить, що функція автопідстроювання яскравості працює адекватно і дозволяє користувачеві налаштовувати роботу під індивідуальні вимоги. На будь-якому рівні яскравості присутня значна модуляція з частотою 240 Гц.