Відмінність звичайного адаптера від адаптера з Gan технологією

Жоден телефон не зміг би працювати без зарядного пристрою, ця деталь дуже важлива для його роботи.
Цей вид технологій має ряд особливостей, які необхідно враховувати при виборі зарядки для телефону.
В світі існує багато видів зарядних пристроїв, але в цій статті ми хочемо розповісти про звичайні (кремнієві) адаптери та з Gan технологією. 

Що таке адаптер з Gan технологією

Gan — це скорочення, яким названа зарядка такого типу позначає нітрид галію, який є основною речовиною.
В більшості зарядних пристроїв минуле покоління має в своєму складі кремній.
Кремній — це речовина напівпровідник, яка поступається нітриду галія за багатьма критеріями, але вона має більшу популярність в використанні в зарядних пристроях ніж нітрид галію. 

Енергоефективність Gan-технологій

Gan технології мають дуже важливу перевагу — це енергоефективність.
Якщо на напівпровідниковий подається напруга вище ніж дозволено його виробником, то станеться пробій транзистора та він гарантовано вийде з ладу.
На зарядних пристроях виготовлених за допомогою Gan технології даний поріг максимальної напруги значно вище. 

 

Щоб підвищити максимально допустиму напругу напівпровідникових зарядних пристроїв необхідно збільшувати їх розмір, що є негативним фактором, який впливає на рівень їх продажу.
Пристрої, які виготовлені з використанням нітриду галію мають менші розміри, тому що їм не потрібно сильно збільшувати розміри корпусу для більшої пропускної здатності. 

 

Переваги нітрид-галієвих пристроїв: 

 

  • Зарядні пристрої такої можна виготовляти на підприємствах, де виготовляються кремнієве зарядне обладнання. Виробнику не треба повністю змінювати техніку на виробництві щоб перейти на виготовлення пристроїв такого типу.

  • Як ми вже казали, нітрид-галієві зарядки більш компактні, якщо взяти кремнієвий пристрій на 60 Ватт та з Gan технологією з ідентичним значенням потужності, то останній буде менше на 30 відсотків, що є дуже важливим фактором та великою різницею. 

  • Однією з найбільш вагомих переваг нітрид-галієвого пристрою, те що вони можуть мати більш ніж один роз’єм. Це дуже зручно через те, що можна заряджати одразу декілька гаджетів та швидкість заряджання буде залежати від напруги та