Samsung Galaxy Z Fold3 5G – це третя спроба корейців привчити масового користувача до своїх смартфонів із незвичайним формфактором складаного планшетофону. Дешевше третє покоління не стало, але деякі поліпшення отримало. Усі подробиці – в огляді новинки.

 

Основні характеристики Samsung Galaxy Z Fold3 5G (модель SM-F926B)

SoC Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G, 8 процесорних ядер (1×Cortex-X1 @2,84 ГГц + 3×Cortex-A78 @2,42 ГГц + 4×Cortex-A55 @1,80 ГГц) GPU Adreno 660 Операційна система Android 11, One UI 3.1.1 Складаний дисплей Dynamic AMOLED 2X, 7,6″, 1768×2208, 374 ppi, 120 Гц Зовнішній дисплей Dynamic AMOLED 2X, 6,2″, 840×2289, 25:9, 120 Гц Оперативна пам'ять (RAM) 12 ГБ, внутрішня пам'ять 256/512 ГБ UFS 3.1 Підтримки microSD немає Підтримка Nano-SIM (2 шт.) Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD, 5G Sub6 FDD, 5G Sub6 TDD GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo, BDS, QZSS Wi-Fi 6e (802.11a/b/g/n/ac/ax) Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD NFC USB 3.0 Type-C, USB OTG 3,5-міліметрового аудіовиходу немає Камери 12 Мп + 12 Мп (ширококутна) +12 Мп (оптичний зум 2×), відео 4K @ 60 fps Фронтальна камера 10 Мп + 4 Мп Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп Сканер відбитків пальців збоку Захист IPX8 Акумулятор 4400 мА·год, заряджання 25 Вт, бездротове заряджання Розміри 158×128×6,4 мм (158×67×16 мм у складеному стані) Маса 271 г

Зовнішній вигляд та зручність використання

Дизайн Samsung Galaxy Z Fold3 5G залишився практично незмінним з минулого покоління. Щоправда, незважаючи на покращені технічні характеристики, апарат став навіть ще тоншим і легшим — нехай і на частки міліметрів і на лічені грами (легше на 11 г і на 0,8 мм тонше).

 

У будь-якому випадку це дуже товстий і важкий (271 г) брусок, який не надто підходить під звання кишенькового пристрою. Хіба що для кишені міцної куртки. Але люди, які купують Galaxy Z Fold3, роблять це усвідомлено, розуміючи, що купують швидше планшет, що складається, ніж смартфон, що розкладається. Саме величезна площа майже квадратного дисплея з діагоналлю 7,6 дюйма, що отримується під час відкриття, приваблює покупців гарячої новинки.

 

 

 

Ергономіка у смартфона своєрідна. Однією рукою розкрити апарат неможливо, зачинити назад — тим паче. Як мінімум, необхідно пальцем втиснути складку всередину, щоб розпочати складання, інакше ніяк. Та й за будь-яких маніпуляцій з половинками, долаючи опір досить жорсткого шарніра, пальці мимоволі часто хапаються за екран, натискаючи й активуючи щось непотрібне. Складка в місці згину екрана, звичайно, є, і схоже, нікуди вона не подінеться і в майбутніх поколіннях екранів.

 

Набирати текст доводиться двома великими пальцями, інакше ніяк, та й віртуальна клавіатура розділена на дві частини. Ну, чи можна скласти смартфон і перейти на вузький зовнішній дисплей.

 

Навколо екрану є невеликі борти, так що поверхня повинна менше дряпатися. На гнучке полімерне покриття зверху наклеєна заводська плівка, але її край трохи не доходить до бортиків, і між ними збираються жир і пил.

 

До речі, закриваються половинки з гучним стукотом твердих бортів одна об одну. Цей звук неможливо пом'якшити, навіть якщо плескати ледь прочинені половинки. Всі перелічені особливості ергономіки складання та розкладання походять з відсутності підпружиненого доводчика. Його тут немає, оскільки творці смартфона пропонують користувачеві досвід використання пристрою з відкритими на будь-який кут половинками, а не тільки в повністю складеному або повністю розкладеному стані.

 

Матеріали корпусу — найсучасніші: панелі виконані міцним склом Corning Gorilla Glass Victus останнього покоління, а бічна рамка виконана з матового алюмінію. Смартфон у пальцях не ковзає, відбитки на склі панелей з жиро відштовхувальним покриттям залишаються важко і швидко відтираються. З цим жодних проблем немає, смартфон завжди зберігає презентабельний вигляд.

 

Сканер відбитків пальців очікувано врізаний тут у кнопку живлення збоку (це універсальний варіант). 3,5-міліметрового аудіовиходу та слота для карти пам'яті смартфон не має.

 

Незважаючи на малу площу, сканер працює безпомилково та швидко. Кнопка гучності виступає за межі поверхні не дуже сильно, її важко намацати наосліп. А клавіша живлення зі сканером — і зовсім потоплена.

 

У апарата дві фронтальні камери: одна звичайна, на зовнішній панелі, і одна незвичайна, у внутрішній частині, що використовується у розкритому стані корпусу. Незвичайність її полягає в тому, що це перша підекранна камера, поверх якої відображається зображення. Камера, до речі, простенька наскільки можна, «для галочки». Але прецедент створено, далі розпочнеться еволюція підекранних камер.

 

Про зовнішній екран можна сказати тільки те, що він дуже вузький і сильно витягнутий (25:9), тому всі елементи на ньому дрібні, часом важко потрапити пальцем. За винятком цього у складеному стані виходить звичайнісінький смартфон, що функціонує абсолютно повноцінно, без необхідності розкривати його і переходити на внутрішній дисплей. Тобто закритим апаратом можна користуватися, так само як звичайним смартфоном, ніяких обмежень немає. Це не маленький додатковий екранчик з урізаною функціональністю, як у розкладачки Samsung Galaxy Z Flip3 5G.

 
При всій великій товщині корпусу з нього ще й значно випирають камери, тому смартфон, що лежить на столі, похитується при роботі із зовнішнім екраном. У розкритому стані апарат лежить на твердій поверхні стійкіше.
 

Смартфон Samsung Galaxy Z Fold3 5G випускається у двох спокійних кольорах: чорному та зеленому. Корпус отримав захист від води за стандартом IPX8 (занурення на 30 хвилин на глибину до 1,5 м), але офіційно не має жодного захисту від пилу (про це говорить "Х" в абревіатурі на місці першої цифри — на відміну від якогось звичного стандарту IP68).

 

Екран

Смартфон Samsung Galaxy Z Fold3 5G оснащений основним гнучким AMOLED-дисплеєм з діагоналлю 7,6 дюйма і роздільною здатністю 1768×2208. Фізичні розміри екрана становлять 12×15 см, щільність точок – 374 ppi. Ширина рамки навколо екрана складає по 4 мм з усіх чотирьох боків. На екрані підтримується частота оновлення 120 Гц. Зовнішній екран також виконаний на основі AMOLED-матриці, прикритий захисним склом Gorilla Glass Victus, має розміри 55х144 мм, але при роботі з ним варто враховувати максимально зрізані закруглені кути й незручне для відображення тексту витягнуте співвідношення сторін 25:9. Так що розраховувати на комфортне сприйняття інформації з такого екрана, особливо текстової, не варто, воно менш зручне, ніж у випадку звичайного екрану смартфона. Фактично екран саме допоміжний.