Огляд смартфона Google Pixel 6 із флагманською якістю зйомки фото та відео

Google Pixel 6 - це свіжа новинка софтверного гіганта, що продовжує відому серію "фірмових" смартфонів Google з абсолютно чистим інтерфейсом ОС, не зворушеним втручанням сторонніх розробників і виробників. Апарат не вийшов ідеальним — навпаки багато в чому спірним.

 

Основні характеристики Google Pixel 6

SoC Google Tensor, 8 процесорних ядер (2×Cortex-X1 @ 2,80 ГГц + 2×Cortex-A76 @ 2,25 ГГц + 4×Cortex-A55 @ 1,80 ГГц)

GPU Mali-G78 MP20
Операційна система Android 12
Сенсорний дисплей AMOLED, 6,4″, 1080×2400, 20:9, 411 ppi, 90 Гц
Оперативна пам'ять 8 ГБ, внутрішня пам'ять 128/256 ГБ UFS 3.1
Підтримки microSD немає
Підтримка Nano-SIM (1 шт.), e-SIM
Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G, 5G
GPS/A-GPS, ГЛОНАСС, Galileo, BDS, QZSS
Wi-Fi 6E (802.11a/b/g/n/ac/ax, 2,4/5/6 ГГц)
Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD
NFC
USB Type-C 3.1, USB OTG
3,5-міліметрового аудіовиходу немає
Камери 50 Мп + 12 Мп (ширококутна), відео 4K
Фронтальна камера 8 Мп
Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп, барометр
Сканер відбитків пальців під екраном (оптичний)
Акумулятор 4614 мА · год, швидка зарядка 30 Вт, бездротова зарядка
Розміри 159×75×8,9 мм
Маса 207 г

Зовнішній вигляд та зручність використання

Смартфон Google Pixel 6 з дизайну вийшов досить дивним. Його і красенем не назвеш, і практичним його слизький лакований корпус також не є. Після ергономічних варіантів, які зустрічалися в колишніх моделях Pixel, бачити такий блиск лаку досить дивно.

Та й сам зовнішній вигляд із цією довгою смугою, що випирає по всій ширині корпусу, досить специфічний. Єдине виправдання — з такою шириною вставки корпус стійко лежить на твердій поверхні, не похитуючись при роботі з екраном. Але все ж таки естетична сторона питання залишає бажати кращого.
Практична, до речі, також. Це єдиний у своєму роді смартфон, у якому розробники переплутали місцями кнопки живлення та гучності, піднявши клавішу розблокування у верхню частину правої боковини. У результаті вбитий рефлекс змушує палець розблокувати екран шляхом регулювання гучності, а до верхньої кнопки живлення тягнутися просто незручно, особливо шульгам. Творці смартфона, схоже, забули взагалі про існування людей, які користуються лівою рукою як основний.
За розмірами смартфон комфортно облаштовується у долоні. Екран тут 6,4-дюймовий, та й вага апарата чималий (207 грамів), але екран витягнутий, смартфон вийшов довгим, але досить вузьким, а корпус не дуже товстий, і якби не надмірна слизькість його скляною лакованою маркою спинки, то в решті претензій би не було. На жаль, через цю спинку смартфон і з рук вислизає, і відбитками пальців швидко покривається. Задня поверхня виконана зі скла Gorilla Glass 6, а ось екран прикритий склом Gorilla Glass Victus.
Блок камер, звичайно, сильно випирає, розробники всіляко акцентували на цьому увагу, виділивши цей блок і кольором, і різкою зміною товщини. Вийшло безумовно оригінально, але чи гарно? Принаймні, з боку верхнього торця це виглядає зовсім непоказно, особливо у чорного варіанту, який і був у нас на тестуванні. У кольорових варіантах виглядає якось цікавіше.
Бічні кнопки випирають за межі корпусу дуже мало, але шляхом своєї ширини та гострих граней напрочуд легко намацуються наосліп. Хід кнопки мають жорсткий, але в цілому претензія тільки одна: до їхнього переплутаного розташування.

Фронтальна камера встановлена за невеликим круглим вирізом у матриці екрана по центру. Світлодіодного індикатора подій немає.

Сканер відбитків пальців встановлений під склом екрана. Місце розташування не підсвічується постійно, необхідно доторкнутися до екрана, щоб сканер «проявився». Сам датчик спрацьовує безпомилково, але палець доведеться трохи затримувати на сканері. А ось функції розблокування по обличчю не передбачено.
У роз'єм у нижній частині лівої боковини можна встановити картку Nano-SIM, місце для другої картки та картки пам'яті microSD не передбачено. Підтримується гаряча заміна картки та використання eSIM.
На торці знизу розміщені динамік, мікрофон та роз'єм USB Type-C. На верхньому торці немає нічого крім додаткового мікрофона. 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників відсутній.
Google Pixel 6 можна придбати в декількох кольорах: зеленувато-блакитному, рожевому та чорному (Sorta Seafoam, Kinda Coral, Stormy Black). Є захист від вологи та пилу за стандартом IP68.

Екран

Смартфон Google Pixel 6 оснащений дисплеєм AMOLED з діагоналлю 6,4 дюйма та роздільною здатністю 1080×2400, прикритим плоским склом без загнутих країв Corning Gorilla Victus. Фізичні розміри екрана становлять 67х148 мм, співвідношення сторін - 20:9, щільність точок - 411 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить по 4 мм з боків, 4 мм зверху та 5 мм знизу. Для екрана підтримується режим HDR10+ та частота оновлення 90 Гц.