Топ 3 унікальних можливостей iPhone 14 Pro та 14 Pro Max, яких немає в інших айфонах.

1. Камера 48 МП

Мабуть, це одна з найбільших змін у лінійці Pro.

Apple нарешті встановила 48-мегапіксельний модуль у свої смартфони. Завдяки цьому фотографії зберігають більше деталей під час наближення. За замовчуванням новий сенсор об'єднує чотири пікселі в один для підвищення світлочутливості та забезпечує 12-мегапіксельне зображення з 48-мегапіксельним датчиком. Зі збільшеним розміром фотомодуля він може захоплювати в 4 рази більше світла, ніж при 12 МП на старих моделях. Для порівняння датчик на 14 Pro на 65% більше, ніж на 13 Pro. При цьому можна знімати у форматі ProRAW і роздільній здатності 48 МП, а потім обрізати кадр так, як вам потрібно, без втрат якості. Тобто камера робить знімок у форматі 48 МП і його можна обрізати в 4 рази до рівня 12 МП. Шляхом цього ми отримуємо високодеталізований знімок, який містить більше інформації про кадр, ніж якщо ви знімали при простих 12 МП. Але такий формат вже ближчий професійним фотографам. Крім того, тепер можна знімати фото та відео не тільки при 3-кратному збільшенні, а й при 2-кратному. Тобто зйомка все ще ведеться на 48-мегапіксельний модуль, але вже в кропі, шляхом чого якість не знижується. З цих нововведень випливає і наступний пункт. Для тих хто любить портретну зйомку.

2. Dynamic Island

Найпомітніша з візуальних змін в iPhone 14 Pro/Pro Max.

Спочатку мені ця функція сподобалася. Вона дозволяє взаємодіяти з вирізом у дисплеї та робить його додатковим блоком зі статусами програм.

Він змінює свою форму при тих чи інших завданнях і може тримати в собі до двох програм одночасно. Наприклад, навігатор та таймер або виклик та плеєр.

У звичайному режимі ця область прихована лише підсвічується на темному тлі. Але варто включити будь-яку програму, і вона почне взаємодіяти з «таблеткою».

При одному натисканні вас миттєво перекидає в активну програму. Якщо затиснути, відкриється невеликий віджет, зміст якого залежить від розробника. Наприклад, у штатному Apple Music це буде плеєр, як на екрані блокування. Або є варіант зі стороннім додатком Flighty, який показує у вирізі дані про рейси: напрямок, час вильоту та прильоту, номер гейму тощо.

Для Face ID також є окрема анімація. Коли, скажімо, банківський сервіс вимагає ваше обличчя для авторизації, з'являється квадрат із рамкою для сканера осіб.

Застосувань багато, і вони обмежені лише уявою розробників.

А з релізом iOS 16.1 в область вирізу можна інтегрувати більше активних елементів. Наприклад, оновлений рахунок у футбольному матчі.

3. Always-On-Display

Зрештою, остання унікальна особливість iPhone 14 Pro/Pro Max.

Цей режим дозволяє екрану айфона залишатися завжди активним. На відміну від Android, тут дисплей трохи прислухається, злегка роблячи кольори тьмянішими. При цьому фонове зображення та віджети разом з повідомленнями відображатимуться як завжди.

Різниця лише в тому, що знизу при активному AOD на заблокованому екрані не буде кнопок ліхтарика та камери.

Скажу одразу. Спочатку це буде збивати з пантелику. Ось 100%. Може часто здаватися, що ви забули заблокувати айфон або ваше надійшло повідомлення. Але за фактом це негаразд.

Мій бічний зір звикли до цієї особливості приблизно через 2 тижні. Краще для наочності використовувати градієнтні шпалери, в яких знизу кольори набагато темніше, ніж зверху. Так точно не помилитеся.